hétfő, február 15, 2010

Vancouver 2010 - 4. nap

Ahogy a kisfilmen is látjátok majd, sok izgalmas pillanata volt a tegnapi napnak. A szánkósoknál például az arany és ezüstérmet is a németek vitték el (Felix Lock és David Moeller). Lock 20 évesen a legfiatalabb versenyző az olimpia történetében, aki ebben a sportágban érmet kapott. A cseh Martina Sablikova nyerte a női 3000 méteres gyorskorcsolyázást, ami nagyon izgalmas verseny volt. A kanadai Kristina Groves bronzérmes lett, habár elmondások szerint nem ebben a legerősebb, hanem 5000 méteren. Hát nagyon drukkolunk!! A síakrobata (azt hiszem, ez a magyar neve a freestyle skiing-nek) verseny meghozta Kanadának a várva várt sikert 34 év után: a fantasztikusan erős mezőnyben Alexandre Bilodeau az első kanadai sportoló, aki hazai terepen nyert olimpiai aranyérmet az országnak - ezzel a második helyre szorítva a világbajnok ausztrál Dale Begg-Smith-t.  Elmondhatatlan nagy volt az öröm a szorkolók körében tegnap este. Alexandre legnagyobb támogatója és inspirációja bátyja, Frédéric, akit már kiskorában egy bénulásos testi fogyatékossággal diagnosztizáltak. Az orvosok akkori előrejelzése szerint Frédéric 10 éves korára már járni sem fog tudni, azonban most 29 éves és még mindig képes járni, sőt kicsit síelni is. Nagyon megható pillanatok voltak, amikor Alexandre megnyerte a versenyt, akinek Frédéric a helyszínen drukkolt. :)
A videó alapján nagyon úgy tűnik, hogy szórakozásban és jó hangulatban a helyszíneket abszolút nincs hiány: fantasztikus kiállítások és múzeumok, ziplining a belvárosban, koncertek, jókedv... van ott minden. Milyen kár, hogy ennyire messze vagyunk!

A mai, hétfői napon két magyarnak is szurkolhatunk hamarosan (otthoni idő szerint másfél óra múlva, azaz 7-kor), hiszen a napot a női sífutók kezdik a 10 km-es versennyel, ahol Viczián Vera áll majd rajthoz; két és fél órával később pedig Tascherer Zoltán versenyzik ugyanebben a sportágban 15 km-en. Mi a női jéghokit is nagyon várjuk, hiszen a mi lányaink lépnek pályára Svájc ellen!